Воркшоп «Журналістські розслідування і правовий захист журналістів»


8 жовтня у рамках проекту «ПРОсвіторія» відбулась зустріч із Ігорем Чайкою, журналістом, режисером-документалістом, продюсером і режисером студії TIME PRODUCTION (Київ), керівником ГО «Студія медіа-проєктів «Вартові демократії»», донедавна Головою незалежної медіа-профспілки України (2016 – 2019 рр.). У заході взяли участь викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності, а також студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Журналістика».
Зустріч знакова у тому плані, що Ігор Чайка вже презентував у стінах нашого університету свою документальну стрічку «Газова революція чи Сланцевий цугцванг?», тож розмови у форматі «запитання–відповідь» велися довкола вже реалізованих та нових проєктів у сфері документалістики, питань, що ще чекають свого висвітлення.
Фільми Ігоря Чайки дозволяють провести розподіл між міфами та реальним станом речей в українському інформаційному просторі, тому слухачів, передусім, цікавило: як шукати тему для стрічки, підбирати матеріал, робота із джерелами інформації, перевірка їх достовірності. Окремо зупинилися на питаннях інформаційної безпеки, захисту журналістів та журналістської етики.
І хоча ця зустріч обмежена темпоральними вимогами Zoom, з упевненістю можна сказати, що такі інтерактивні заходи є важливими для професійного та персонального самовизначення студентів.