Відбувся міжнародний науковий семінар «Оцінка майбутнього»


24 березня 2022 року за ініціативи Інституту міжкультурних досліджень Ягелонського університету у Кракові (Польща) відбувся міжнародний науковий семінар «Оцінка майбутнього», який започаткував спільну платформу для широкого кола обговорень глобальних геополітичних та соціокультурних сучасних перетворень, а також залучив науковців, експертів Польщі та України до пошуку нових ідей і викликів сучасності, які постають перед соціумом у сьогоденні.
Вчені переконані, що російсько-українська війна є війною європейською, за Європу і європейські цінності, за толерантність, свободу та демократію. Тому потрібен науковий аналіз не тільки наявної кризової геополітичної ситуації, а й її наслідків у ціннісному плані. Хвилі нового сплеску глобалізації, інформаційне світове суспільство роблять події в Україні широко відомими, ціннісна боротьба в Україні є предметом аналізу і дій міжнародних інституцій, держав, політичних партій, є підставою для вироблення позиції щодо України. Агресивні дії РФ спричиняють руйнівні наслідки для системи світового порядку та міжнародної безпеки, і є головним чинником дестабілізації безпекового середовища в європейському та регіональному оточенні України.
Відкрив семінар директор Інституту міжкультурних досліджень професор Францішек Чех. Модератором наукового заходу був знаний європейський соціолог, керівник гуманістичних проблем наук про культуру, професор Ягелонського університету Лешек Корпорович.
Почесним гостем семінару з української сторони був Володимир Євтух – доктор історичних наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор, декан факультету соціально-економічної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова разом із заступником декану факультету проф. Іриною Заїнчківською та проф. Іриною Чудовською з Київського університету імені Тараса Шевченка.
Західноукраїнський національний університет представляв заступник декана соціально-гуманітарного факультету, доктор педагогічних наук, професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Юрій Щербяк.