Вебінар з Юрієм Палехою


Студенти кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету мали зустріч-вебінар із фахівцем, особистість якого є знаковою для кожного, хто працює у сфері документознавства та інформаційної діяльності, – Юрієм Палехою, кандидатом історичних та культурологічних наук, доктором філософії з ділового адміністрування, професором, доцентом кафедри Інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету,головою НМК підкомісії зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Науково-методичної комісії № 3 з культури і мистецтв сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України. Він є серед розробників стандарту цієї спеціальності для усіх рівнів.
Вебінар був присвячений роботі інформаційного аналітика – фахівця, який може працювати з інформацією на високому рівні так, щоб на її основі можна було прийняти правильне управлінське рішення. Юрій Іванович акцентував на тому, що інформаційний аналітик має подавати інформацію таким чином, щоб вона залишалася необхідною і вчасною.
Сучасне суспільство вимагає сучасної поведінки модельно-прогнозного планування, щоб організація могла довго тримати планку конкурентоздатності. Метою прогнозування є накреслення картини можливого майбутнього розвитку організації. І фахівець повинен уміти прогнозувати його на підставі аналітичних розглядів.
Юрій Іванович детально зупинився на типології прогнозування, його принципах і методах, загостривши увагу студентів на методі екстраполяції та експертизи.
Науковець синтезував для майбутніх фахівців документно-інформаційної сфери основні риси, види інформації як ресурсу, цілі користування нею.
Вебінар настільки захопив слухачів, що навіть технічні перешкоди не стали на заваді його проведенню. Студентів цікавило буквально все, від фахівця такого рівнябажали отримати якнайбільше інформації: від розвитку аналітичних здібностей до особливостей себе прояву як фахівця. Поради, які озвучив Юрій Іванович молоді, є корисними для них не тільки як майбутніх професіоналів, а й всебічно обізнаних особистостей: працювати над собою, читати багато фахової літератури, писати статті, здобуваючи таким чином досвід і практику, видавати лише правдиву інформацію, не боятись помилятися.
Щиро вдячні Юрію Івановичу Палесі за насичений вебінар, цікавий науково-теоретичними і практичними порадами, та сподіваємося на нові зустрічі та діалоги.