Студенти та викладачі спілкувалися з вокалісткою музичного гурту «Фіра» Іриною Музикою

4 вересня у рамках зустрічей порталу «Освіторія» викладачі, студенти, адміністрація соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету слухали і спілкувалися з вокалісткою музичного гурту «Фіра» Іриною Музикою, яку представив присутнім начальник Управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації Григорій Платонович Шергей.
В аудиторії лунали слова пані Ірини не тільки про музику, пісні, які виконує гурт, але шляхи його становлення і пошуку власне свого, своєї музики, цікавого, нового, у різних інтерпретаціях.
2007 рік став початком творчості для колективу «Джазова фіра». А це були близькі друзі , шанувальники джазу, які презентували у своїй музиці і піснях елементи джазу, і стиль «кантрі» , і фольк, і етно. Таке майстерне поєднання цих стилів дозволило українській народній пісні звучати по-новому, цікаво, мелодійно, захопливо та сучасно, драйвово.
Надзвичайно тепло п. Ірина розповіла про професійну роботу у Тернопільській філармонії, концерти, пісенні твори, які укладали та укладають учасники «Фіри», їхні виступи у багатьох містах, містечках України , а також за її межами, участь у багатьох пісенних фестивалях. Колектив перебуває у постійному творчому пошуку, удосконаленні репертуару, адже виконання тих чи інших композицій звучить тільки українською мовою – це позиція гурту.
Пані Ірина неодноразово зверталася до студентів , наголошуючи на постійній праці над собою, на самоосвіті. Досягає свого той, хто шукає, хто живе роботою. Особливо, це стосується музикантів.
«Генератором» і керівником гурту «Фіра» є Сергій Степанів (чоловік вокалістки), він і композитор, і аранжувальник, і порадник …у всьому.
Студенти ставили запитання Ірині Музиці щодо подальших планів, також цікавилися участю гурту в одному із сезонів «X-фактор».
«Будьте справжніми, вірними , вільними і творіть на своїй землі», — побажала знана вокалістка студентам.
Наприкінці зустрічі професор, доктор історичних наук, в.о.декана соціально-гуманітарного факультету Оксана Євгенівна Гомотюк щиро подякувала запрошеним гостям – Ірині Музиці і Григорію Шергею – за початок співпраці з Управлінням культури на новому факультеті, за долучення до культурних цінностей нашого студентства , вироблення у них творчих навичок, вміння використовувати здобуті знання у майбутній роботі.