Микола Лазарович провів інтерактивну лекцію «Українські національно-визвольні змагання 1914–1921 років»


2 листопада 2020 р. професор Микола Лазарович провів для студентів першого курсу ЗУНУ інтерактивну лекцію «Українські національно-визвольні змагання 1914–1921 років». Її присвячено 102-й річниці Листопадового зриву, результатом якого стала Західноукраїнська Народна Республіка.
У ході онлайнового заняття прослідковано вплив Першої світової війни загалом та Українського січового стрілецтва зокрема на розвиток революційних подій в Україні. Здійснено компаративний аналіз ефективності державного будівництва в періоди діяльності Центральної Ради, Гетьманату Павла Скоропадського, Директорiї УНР та влади ЗУНР. Наголошено, що одним із найпрекрасніших моментів нашої непростої, нерiдко трагічної iсторiї став день 22 сiчня 1919 р. Він назавжди залишився в памʼяті українського народу як свято Соборностi України.
Підсумовуючи заняття, лектор визначив причини поразки Української революції початку ХХ ст. На його думку, головною з них була зовнішня аґресія: у Наддніпрянщині – з боку Росії, на західноукраїнських землях – Польщі та Румунії. Разом із тим, професор Микола Лазарович звернув увагу студентства на те, що сьогодні українці мають найліпший шанс для збереження власної державності. Але для цього нам потрібно докласти зусиль. Своя держава – це благо, адже наша історія доводить, що найбільше бід ми мали саме в періоди бездержавності.