СВЯТО ВИШИВАНКИ НА ЮРИДИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТНЕУ

Гарною традицією на юридичному факультеті ТНЕУ стало пошанування вишиванки. 17 травня відбулася велелюдна акція, приурочена Всесвітньому дню вишиванки, який започатковано в 2006 році.

Вишита сорочка – це оберіг українців, успадкований від предків-хліборобів. Таїну та дивоцвіт народної творчості відкривають для себе українці, коли вдягають вишиванку. Через символіку геометричних і рослинних орнаментів, що домінують у вишивці, різноманіття ниток з різних регіонів України, вони збагачують свій духовний світ глибинною народною мудрістю й естетичним сприйняттям навколишньої природи, тим самим пізнають феномен українства.

Кожен, хто в цей святковий день одягнув вишиванку, відчув чар української культури, водночас, проявив власну національну ідентичність, чим вразив сотні студентів і викладачів. Мені запали в душу слова однієї зі студенток: «Я ніколи не думала, що мені буде так добре у вишиванці». Вони свідчать про спадкоємність українських традицій і збереження національної тотожності в ХХІ столітті.

Неймовірно приємно, що традиційний український одяг — вишиванка — повертається на вулиці міста Тернополя, зокрема, в стіни нашого університету.

Надія Білик, кандидат історичних наук, доцент кафедри ДІДУ